f

RSS

O mnie

Małgorzata Piechowiak - nauczyciel jogi

Jak tylko sięgam pamięcią ruch był moją pasją. Początkowo zajęłam się tańcem towarzyskim, lecz nie wygrana w turnieju była dla mnie istotna, tylko samodoskonalenie i wolność, którą odczuwa się w czasie tańca. Potem pojawił się aerobik i callanetics. Jako studentka w 1997 roku zdobyłam uprawnienia państwowe MEN Instruktora rekreacji ruchowej. Pogłębiając swoją wiedzę na Studiach Podyplomowych AWF – Poznań uzyskałam w 2003 roku tytuł Specjalisty form taneczno-gimnastycznych i fitness. W między czasie rozpoczęłam swoją przygodę z jogą.

Dyplomowana nauczycielka Jogi metody B.K.S. IyengaraMoją pierwszą nauczycielką jogi była Maria Stróżyk, następnie Jurek Jagucki, nauczyciel jogi z najwyższym stopniem w Polsce – Senior III na tamtą chwilę. Pod jego wnikliwym okiem skończyłam 4 letni kurs nauczycielski. W 2007 roku otrzymałam uprawnienie międzynarodowe Dyplomowanego nauczyciela jogi w stopniu Introductory II, potwierdzone przez Instytut B.K.S. Iyengara w Punie w Indiach.

Wciąż poszerzam swoja wiedzę na szkoleniach u nauczycieli polskich i zagranicznych.

Ale tak naprawdę najlepszymi nauczycielami są dla mnie moi uczniowie, których traktuję bardzo indywidualnie. Także moja osobista praktyka podczas całej ciąży i zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwala mi na prowadzenie lekcji z udziałem kobiet ciężarnych.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania i miłośniczką gór. Od 15 lat gotuję według 5 przemian i teraz dzielę się z innymi tą wiedzą, zachęcając do zmian nawyków żywieniowych. Moją nową pasją jest ajurweda – starożytna nauka pozwalająca na życie zgodnie ze swoja naturą.

Joga daje mi ciągły rozwój fizyczny i psychiczny, otwierając kolejne możliwości.

Małgorzata Piechowiak