O mnie

Jak tylko sięgam pamięcią ruch był moją pasją. Początkowo zajęłam się tańcem towarzyskim, lecz nie wygrana w turnieju była dla mnie istotna, tylko samodoskonalenie i wolność, którą odczuwa się w czasie tańca. Potem pojawił się aerobik i callanetics. Jako studentka w 1997 roku zdobyłam uprawnienia państwowe MEN Instruktora rekreacji ruchowej. Pogłębiając swoją wiedzę na Studiach Podyplomowych AWF – Poznań uzyskałam w 2003 roku tytuł Specjalisty form taneczno-gimnastycznych i fitness. W między czasie rozpoczęłam swoją przygodę z jogą.

Moją pierwszą nauczycielką jogi była Maria Stróżyk, następnie Jurek Jagucki, nauczyciel jogi z najwyższym stopniem w Polsce – Senior III na tamtą chwilę. Pod jego wnikliwym okiem skończyłam 4 letni kurs nauczycielski. W 2007 roku otrzymałam uprawnienie międzynarodowe Dyplomowanego nauczyciela jogi w stopniu Introductory II, potwierdzone przez Instytut B.K.S. Iyengara w Punie w Indiach.Dyplomowana nauczycielka Jogi metody B.K.S. Iyengara

Wciąż poszerzam swoja wiedzę na szkoleniach u nauczycieli polskich i zagranicznych.

Ale tak naprawdę najlepszymi nauczycielami są dla mnie moi uczniowie, których traktuję bardzo indywidualnie. Także moja osobista praktyka podczas całej ciąży i zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwala mi na prowadzenie lekcji z udziałem kobiet ciężarnych. Urodziło się już sporo jogowych maluszków. Część z nich uczestniczy w zajęciach jogi dla dzieci, inni dla młodzieży, a niektórzy już dla dorosłych.

Małgorzata Piechowiak ćwicząca jogę

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, a kierując się jedną z podstawowych zasad jogi ahimsą – niekrzywdzeniem, także wegetarianką. Od lat gotuję według 5 przemian. Chętnie przekazuję tę wiedzę innym, zachęcając do zmian nawyków żywieniowych. Moją pasją są również góry. Dają mi moc, dzięki której mogę dzielić się energią z moimi uczniami.

W swoim nauczaniu sięgam do holistycznej wiedzy wschodu, zarówno ajurwedy jak i medycyny chińskiej i tybetańskiej. Interesuję się także ziołolecznictwem.

Joga od lat daje mi możliwość ciągłego rozwoju, wciąż otwierając przede mną nowe możliwości.

Małgorzata Piechowiak