f

RSS

Pranajama się rozpoczyna

Autor: Kategoria: Bieżące informacje

Oddech

W najbliższą sobotę rozpoczynamy nowy cykl pranajamy. Zapraszam o 8:30.

„Dopóki w ciele jest oddech, jest także życie. Kiedy ustaje oddech, zamiera życie. Dlatego ureguluj swój oddech.” (Hatha-joga-pradipika II;3)

Oddychamy wszyscy, lecz ilu z nas robi to prawidłowo i uważnie? Przeciętna częstotliwość oddechu to piętnaście razy na minutę. Liczba ta jest różna u poszczególnych osób w zależności od ich stylu życia, zdrowia i stanu emocjonalnego. Sprawdź swoją częstotliwość oddechu!Moja to 7 oddechów na minutę.

Pranajama wydłuża czas trwania każdego wdechu i wydechu, spowalniając procesy starzenia przedłuża życie. Zwiększa także pojemność płuc praktykującego, pozwalając osiągnąć ich optymalną wentylację. Przez pobudzenie układu oddechowego do jak najlepszej pracy, automatycznie poprawia się funkcjonowanie układu krwionośnego, a co za tym idzie trawiennego i wydalniczego. Każdy wydech to oczyszczanie ciała z toksyn na poziomie fizycznym i subtelnym, każdy wdech jest wprowadzaniem nowej porcji życiodajnej energii. Kluczem do tego jest pranajama.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Góry
Przerwa w zajęciach jogi

W najbliższy czwartek, piątek i sobotę (28-30.09.2017) Szkoła Jogi będzie zamknięta z powodu wyjazdu na warsztaty w górach.

Zamknij